Виховна година

Вечір-спомин, присвячений Андрію Малишку

  17 листопада 2015 року бібліотекарі школи Гутич Г. М. та Нікора О.М. разом із учителем музичного мистецтва Фрінцко С.М. підготували та провели масовий захід «Сонячна дорога пам’яті» вечір-спомин, присвячений Андрію Малишку. У масовому заході брали участь учні 7-Б класу (кл. керівник Смоляр...
Читати далі

Запис до біббліотеки

                                 Цього ж дня було проведено запис до бібліотеки учнів 2-В класу (кл. керівник Замлінська О.Ю.) та ознайомлено їх з правилами користування бібліотекою, а також проведено вікторину «З...
Читати далі

Робота шкільної бібліотеки

Наша бібліотека тісно співпрацює з Ужгородським коледжом культури і мистецтв тому 13 листопада студенти  бібліотечного відділення та викладач з фахових дисциплін Гомоляк Марія Михайлівна відвідали нашу бібліотеку та ознайомились із роботою шкільних бібліотек.
Читати далі

До 150 митрополита Андрія Шептицького

До 150 річниці від дня народження митрополита грекокатолицької церкви Андрія Шептицького в бібліотеці вчителем історії Бережанською Ю.І. та учнями 10 класу було представлено для перегляду документальний фільм «Розсекречені матеріали із життя  Андрія Шептицького». Та проведено обговорення його...
Читати далі

Життя і творчість Шевчкенка Т. Г.

12 листопада у бібліотеці з вчителем української мови та літератури Гойдою Ольгою Степанівною було проведено інтегрований урок з української літератури з використанням текстових та ілюстративних матеріалів шкільної бібліотеки та мультимедійних засобів, а також проведено огляд літератури про життя...
Читати далі

Тиждень безпеки

В рамках тижня безпеки дорожнього руху в бібліотеці проведено бесіду та переглянуто мультфільм «Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови» з учнями 6-го класу та класним керівником Майор І.М.                        
Читати далі

Проект "Жива книга"

09 листопада в Ужгородському коледжі культури і мистецтв пройшла презентація інноваційної бібліотечної роботи «Жива книга» в рамках ХІІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людей.                     ...
Читати далі

День української писемності

  9 листопада було проведено ряд заходів присвячених  дню української писемності та мови в школі актовій залі  вчителем української мови та літератури Урстою Ольгою Семенівною проведено конкурс знавців рідної мови. Проведено бібліографічний огляд літератури про мову, оформлено...
Читати далі

Рейд-перевірка

Проведено рейд.-перевірки, стану збереження шкільних підручників з 26 жовтня по 6 листопада 2015          
Читати далі

Благодійна акція

Спільно з Ужгородським коледжем культури та мистецтв ми долучилися до благодійної акції щодо забезпечення підручниками учнів Сходу.                                                ...
Читати далі

Робота шкільної бібліотеки

Вересень присвячується проведенню бібліотечних екскурсій з учнями перших, других  та п’ятих класів, ознайомлення їх із роботою бібліотеки, як вибирати книгу, як правильно  читати, як добирати потрібний матеріал для реферату, повідомлення, як користуватися      довідковою літературою тощо.

Навички користуванням книгою бібліотекар розвиває в учнів не тільки за допомогою бібліотечно-бібліографічних занять, а й через посередництво педагогів. Вчителі націлюють учнів на самостійне навчання, а бібліотекар допомагає забезпечити самостійну роботу учнів інформаційними джерелами, які може запропонувати бібліотека.

Щорічно у школі відзначаємо Всеукраїнський день бібліотек. Разом з педагогічним колективом проводимо різні заходи, а саме:

- подорож у минуле «Звідки прийшла книга?»;

- слайд-шоу «Найкращі бібліотеки світу»;

- виховні заходи присвячені книзі.

            І цього року бібліотекою також  було проведено виховний захід «Її – величність книга» з учнями 6-А класу та вчителем музики Якубик В.В.  


 З метою навчити дитину любити книгу, сприймати її як невичерпне джерело пізнання світу, знань і мудрості народної – головне завдання нашої шкільної бібліотеки.

 

 

«Незгасне свічка болю і скорботи» (До дня пам’яті жертв Голодомору)

24 листопада в актовій залі ЗОШ №8 бібліотекою школи  та учнями 7-А класу було проведено вечір-реквієм присвячений пам’яті жертв Голодомору. 

Мета: Ознайомити учнів з подіями 1932-1933 рр. в Україні, виховувати у дітей любов до свого народу, співчуття до народного горя, відповідальність за долю свого народу, щоб вони завжди пам’ятали про ціну хліба.

  В бібліотеці підготовлені тематичні папки 

для проведення бібліотечних уроків,  бесід, виховних годин. Вони допомагають учням у підготовці домашнього завдання, написані рефератів тощо.

 

Проводимо рейди перевірки стану підручників та їх збереження

З метою поліпшення роботи щодо збереження книги бібліотека та  дирекція школи спрямовує діяльність педагогічного колективу на формування в учнів дбайливого ставлення до підручників та іншої літератури, забезпечує контроль за ходом проведення акції "Живи, книго!"
В рамках акції проводяться:
 
- бесіди з учнями школи та їхніми батьками про збереження підручників      "Шкільним підручникам - довге життя";
- робота з боржниками;
- щоквартальні рейди-перевірки стану збереження підручників;
- встановлення у кожному класі відповідального за збереження підручників;
- щомісячна перевірка та оцінка кожному учневі;
- щомісячне проведення санітарних днів, виявлення книг, які потребують ремонту;
- ремонт книг у "Книжковій лікарні";
В бібліотеці школи ми часто організовуємо зустрічі з письменниками рідного краю, після яких шкільна бібліотека поповнюється подарунковими виданнями авторів. Цього року ми зустрічалися з такими письменниками як:
Ірина Гармасій та презентація її збірки «Бароковий напій»
 
                        

Марією Раді та її книгами «Нерозлучні подруги Мея і Мія» та «Лисичка Люся»

     А також 18 лютого з учнями випускних класів було організовано зустріч з волонтерами  Туреччини та Індії від молодіжної волонтерської організації «AEISEC», яка допомагає учням вивчати англійську мову.
На цій зустрічі вони ділились своїм досвідом з нашими учнями, розповідали про звичаї, обряди їхніх країн. А також переглянули презентації про ці країни. Учні отримали можливість попрактикуватись у розмовній англійській мові, продемонстрували свої знання.
 
Всі заходи супроводжуються книжковими виставками, які є обов’язковою формою роботи бібліотеки. Книжкова виставка – поширена в шкільній бібліотеці технологія масової роботи з читачами. Виставки бувають тематичні, жанровими, присвячені певному виду літератури, творчості одного письменника, однієї книги   тощо.
 

  
 
 
 
 
 
 
 
 

 

До Міжнародного дня дитячої книги

   В нашій бібліотеці  було організовано виставку творчих робіт учнів 2-В класу, які власноруч виготовили  та написали свої книжечки з допомогою батьків та класного керівника Тюшки Тетяни Юріївни. 
      Така форма роботи допомагає послідовно розширювати інтерес дітей до літератури, читання, тим самим  запалити в душі учнів вогник цікавості, який допоможе духовно збагатити їх, викликати інтерес до книги та  розвивати художні та творчі здібності.
      А також ми познайомили учнів 4-Б класу з творчим та життєвим шляхом видатного Датського казкаря  Г.Х.Андерсена на честь якого в світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. 

   Наша бібліотека тісно співпрацює з дитячою бібліотекою-філіалом №2, що розташована на вулиці 8-Березня. 
 І наші дітки часто відвідують цю бібліотеку, але не тільки щоб почитати, а й приймають участь в різних  заходах, які проводить ця бібліотека. 
    Разом з учнями 2-В класу та класним керівником Тюшкою Т.Ю. ми щотижня відвідуємо їхню бібліотеку. Де вони знайомлять дітей з своїми новинками. Проводять невеличкі бесіди на різні тематики.

10 квітня ми також відвідали бібліотеку на 8-березня, де нами та  працівниками бібліотеки було проведено конкурс писанки де дітки власноручно розфарбовували писанки підписували їх і вивішували їх на «Дерево життя». Також дітей ознайомлено з історією писанки, символами, орнаментом розпису.
 
 Оформлено тематичну виставку до свята Великодня.
 

   

         

 

 

    Щорічно 23 квітня ми відзначаємо Всесвітній день книги і цього року також було проведено з учнями початкової та середньої ланки бесіди про книгу, показано фільм про книгу «Історія книги», найменшим учням було показано мультфільм «Каю і бібліотека». А також з учнями 6-Б класу ми відвідали музей книги, де була проведена зустріч з письменниками рідного краю, Василем Густієм, Петром Ходаничом, Галиною Малик. Де учні мали можливість познайомитися з новими виданнями авторів та поспілкуватись з ними. Зустріч була надзвичайно цікавою як для учнів так і для гостей, які були присутні в музеї на презентації. Найменші учні привітали авторів власними віршиками та отримали в подарунок книги з автографом від Галини Малик.

          

З вчителями історії  Гарагонич А.І. та Бережанською Ю.І. було проведено інтегрований урок по історичній постаті гетьмана Івана Мазепи та переглянуто фільм про нього.

 

                                                                                

До дня пам’яті Чорнобилівської трагедії було оформлено книжкову виставку. 

До дня Перемоги

  Оформлено книжкову виставку;  

  проведено бесіду «Факти про Велику Вітчизняну Війну»;

  екскурсія до філіалу бібліотеки №2 на 8-го Березня, де показано фільм про Велику Вітчизняну Війну, та    ознайомили із цьогорічним символом.

 Перемоги (червоним маком).

    

 Також оформлено книжкову виставку до дня Матері. Та  проведено в бібліотеці  конкурс на краще прочитаний вірш про маму між учнями 4-их класів. Брензович- Кичера С.Ю. провела конкурс з учнями молодшої школи «Юні господині»,  де   учасники конкурсу продемонстрували свої таланти. Одні з учасників показали   музичні номери, інші декламували вірші, танцювали, а також  презентували власні   вироби ручної роботи та малюнки. А також гості мали нагоду оцінити кулінарні   здібності наших учасників.

      14 травня на території ЗОШ №8 шкільними бібліотекарями та бібліотекарями шкіл міста було висаджено яблуневий сад. За яким учні школи будуть із задоволенням доглядати. 

 Цього ж дня у музеї ім.Бокшая пройшла ХVI міжнародна фотовиставка щоденної всеукраїнської газети «День», де були запрошені і бібліотекарі міста. Тут ми мали можливість познайомитись із головним редактором газети «День» Ларисою Івашиною. Всім навчальним закладам газетою «День» та її редакторами було подаровано книги на історичну тематику.

  

На початку вересня в бібліотеці спільно з вчителем історії Бережанською Ю.І. та учнями 10-Б класу було проведено бесіду та переглянуто фільм до річниці «Першої Світової Війни».

Також з учнями 5-Б класу відвідали виставку присвячену дню міста «Я люблю тебе Ужгород» в бібліотеці філіал №2 на 8-го Березня. Та переглянули короткий  фільм присвячений нашому місту «Феєрія мандрів Ужгородом».

   

Також до Всеукраїнського дня бібліотек з учнями 7-В класу проведено бесіду та переглянуто короткий фільм про бібліотеку та виникнення книгодрукування на Україні. Переглянули фото-слайди про «15 – найкращих бібліотек світу». До дня Захисника Вітчизни та дня Українського козацтва оформлено книжкову виставку.