Віртуальна бібліотека

Цікаві факти про книги

 Вони стали невід’ємною частиною нашого життя. Вони можуть скільки завгодно  змінювати свою форму, але завжди залишатимуться джерелом знань. У цій статті ми  розповімо вам дещо незвичне про такі, здавалося б, звичні книги.

 Загальна кількість всіх художніх, наукових та публіцистичних творів у світі становить  приблизно 130 млн. Найдавнішою ж книгою на світі визнаний папірус Прісса, який був  створений в 3350 році до нашої ери. Цікаво, що автор жаліється на небажання молоді  здобувати знання. На жаль, ця тенденція майже не змінилася з прадавніх часів.

 А як щодо найціннішої книги на світі? Найдорожча книга – Лестерський кодекс  авторства самого Леонардо да Вінчі! Лестерський кодекс – це трактат, що  присвячений «воді, землі та небесним тілам». Наразі власником кодексу є Білл Гейтс.  Свого часу він придбав книгу за … 24 млн доларів!

 У 2007 році британська компанія Teletext склала список найнудніших книг світу. До списку увійшли наступні літературні витвори: «Війна та мир» Льва Толстого, «Злочин і кара», «Сатанинські вірші» Салмана Рушді, «Алхімік» Коельо та… «Гаррі Поттер і Кубок Вогню».

Один з найбільших гонорарів за книгу був виплачений римським імператором Марком Аврелієм. Поет Оппіан за кожен рядок двох своїх поем про риболовлю та полювання отримав по золотій монеті. Загальна кількість рядків у цих поемах становила двадцять тисяч.

Найбільша книга у світі була представлена на Міжнародній книжковій виставці в Гавані. Збірник висловлювань відомих людей має 380 сантиметрів в довжину і 350 сантиметрів у висоту.

Що стосується найбільш популярних книг в світі, то пальма першості,безперечно, належить Біблії. Її загальний тираж – шість мільярдів примірників. На другому місці – цитатник Мао Цзедуна, а третє місце дісталося «Володарю перснів».